KENMORE BEARS Junior Australian Football Club

Kenmore Bears

Junior Australian Football Club

President

Vice President

Year

Secretary

Coaching Coordin. / Coaching Director / 

Football Director 

Registrar

Fundraising

Sponsorship

Grants  

Ground & Club Maintenance

Canteen / Property

Treasurer

2023

2022

Rod Lake

Mark Russell

Greg Ogle

Kylie Hardwick

Mark Russell / Brendan Dennis

Alix Kennedy, Belinda Robinson & Sue Boyce

Bruce Golding

Lynda Brickhill

Belinda Nuske

2021

Rod Lake

Mark Russell

Greg Ogle

Kylie Hardwick

Mark Russell / Brendan Dennis

Alix Kennedy, Belinda Robinson & Sue Boyce

Bruce Golding

Lynda Brickhill

Belinda Nuske / Damien McCue

2020

Rod Lake

Mark Russell

Greg Ogle

Kylie Hardwick

Mark Russell

Alix Kennedy, Belinda Robinson & Sue Boyce

Bruce Golding

Lynda Brickhill

Belinda Nuske / Damien McCue

2019

Rod Lake

Mark Russell

Greg Ogle

Kylie Hardwick

Mark Russell

Alix Kennedy, Belinda Robinson & Sue Boyce

Rod Lake / Peter Loft

Lynda Brickhill

Belinda Nuske / Damien McCue

2018

Rod Lake

Mark Russell

Greg Ogle

Mark Riddell

Mark Russell

Alix Kennedy, Anne Rabie

Rod Lake / Peter Loft

Lynda Brickhill

Belinda Nuske / Damien McCue

2017

Rod Lake

Matt Goudie

Greg Ogle

Mark Riddell

Mark Russell

Alix Kennedy / Jodi Tallis

Rod Lake

Matt Goudie

Belinda Nuske

2016

Michael Bosscher

Rod Lake

Natalie Luhrs

Hilary Treacy

Michael Luhrs

Christine Phillips / Jodi Tallis

Rod Lake

Matt Goudie

Belinda Nuske

2015

Michael Bosscher

Rod Lake

Natalie Luhrs

Hilary Treacy

Michael Luhrs

Rod Lake

Matt Goudie

Bronwyn O'Flaherty

2014

Michael Bosscher

Rod Lake

Ian Fraser

Anne Hill

Michael Luhrs

Taylor Middleton / Skye Gilfeather

Rod Lake

Rod Lake

Tony Rooks

2013

Tony Rooks

Scott Hawkanson

Ian Fraser

Andrew Hobbs

Michael Luhrs

Taylor & Pam Middleton

Mark Spry

Rod Lake

Rod Lake

2012

Tony Rooks

Mark Spry

Ian Fraser

Andrew Hobbs

Brent Warren

Pam Middleton/ Carman Fraser

Mark Spry / Craig O'Neill

Taylor Middleton

2011

Tony Rooks

Mark Spry

Wendy Rooney

Rebecca Pullar

Andrew Sanderson

Taylor Middleton

Sally Johannsen

2010

David Scarce

Chris Johannsen

Mark Allan

Rebecca Pullar

Andrew Sanderson

Natalie Luhrs

David Scarce

Sally Johannsen

2009

David Scarce

Chris Johannsen

Mark Allan

Stephen Firth

Andrew Sanderson

Natalie Luhrs

John Thomas

Ed Hillmann

Sally Johannsen

2008

David Scarce

Michael Luhrs

Chris Johannsen

Stephen Firth

Glenn Wayne

Denise Wayne

Mark Charlton

Ed Hillmann

Andrew Sanderson

2007

Tony Rooks

Michael Luhrs

David Scarce

Scott McIntyre

Glenn Wayne

Denise Wayne

Graham Inch

Mark Charlton

Paul Thynne

2006

Tony Rooks

Carol Littlewood

Scott McIntyre

Glenn Wayne

Denise Wayne

Graham Inch

Mark Charlton

Paul Thynne

2005

John Baldwin

Mark Tremellen

Scott McIntyre

2004

John Baldwin

Mark Tremellen

Dave Allen

Scott McIntyre

Frank Dimasi

Graham Inch

Mike Rowe

Greg Adermann

2003

John Baldwin

Mark Tremellen

Dave Allen

Scott McIntyre

Frank Dimasi

Denise Wayne

Graham Inch

Mike Rowe

Greg Adermann

2002

Michael Rowe

Graham Inch

Dave Allen

Scott McIntyre

Frank Dimasi

Kel Loveday / Mark McCosker

Graham Inch

Mark Chee

Mark McCosker

2001

Frank Dimasi

Michael Rowe

Jeff Page

Ian Holzberger

Malcolm Gillespie

Kel Loveday / Mark McCosker

Graham Inch

Robyn Payne

Greg Adermann

2000

Frank Dimasi

Michael Rowe

Jeff Page

Ian Holzberger

Malcolm Gillespie

Kel Loveday / Dave Paragreen

Graham Inch / Bruce Graham

Graham Inch

John Carson

1999

Frank Dimasi

Michael Rowe

Jeff Page

Ian Holzberger

Peter Baker

Kel Loveday / Dave Paragreen

Graham Inch / Bruce Graham

Michael Rowe

John Carson

1998

Mike Hamill

Frank Dimasi

Glenn Stirling

Graeme Smith

Ian Plummer

Lisa Baker / Frank Peeters

Steve Higgins

Michael Rowe

Geoff Hartley

1997

Mike Hamill

Chris Fozard

Steve Higgins*

Graeme Smith

Ian Plummer

Jessica Watt / Frank Peeters

Steve Higgins

Jenni Fozard

Geoff Hartley / John Carson

1996

Jim Fullerton / Mike Hamill

Chris Fozard

Steve Higgins

Graeme Smith

Ian Plummer

Jenni Fozard / Frank Peeters

Peter Gross / David Thompson

Terry Lalley

Geoff Hartley

1995

Jim Fullerton

Dallas Mitchell

Steve Higgins

Allan Taylor

Warren Vines

Jenni Fozard / Carron Higgins

Jim Fullerton

Terry Lalley

Geoff Hartley

1994

Jim Fullerton

Dallas Mitchell

Steve Higgins

Allan Taylor

Mike Hamill to 3/94

Jim Fullerton

Dallas Mitchell

Terry Lalley

Geoff Hartley

1993

Jim Fullerton

Dallas Mitchell*

Neville Nash

Allan Taylor

Neville Mills

Marianne Vines

Dallas Mitchell

Terry Lalley

Paul Nichols, Geoff Walker

1992

Ian Wilson

Warren Vines

Jim Fullerton

John Aughey

Neville Nash

Marianne Vines

Dallas Mitchell

Alan Bull

Jan Grantley, Paul Nichols

1991

Kevin Graetz then Ian Wilson

Ian Wilson

Alan Bull

Stewart Gilchrist

Neville Nash

Floyd & Barrie Middleton

Dallas Mitchell

Alan Bull

Jan Grantley

1990

Kevin Graetz

Brian Smith

Chris Wheeler

Karen Gilchrist

Warren Vines

Floyd & Barrie Middleton

Greg Horwill / Dallas Mitchell

Alan Bull

Jan & Keith Grantley

1989

Kevin Graetz

Brian Smith

Alan Bull

Pauline Wilson

Warren Vines

Floyd & Barrie Middleton

Greg Horwill / Dallas Mitchell

Bruce Staff

Jan & Keith Grantley

1988

Bob English

Floyd Middleton

Keith Grantley

Eric Stone

Warren Vines

Floyd & Barrie Middleton

Brian Becconsall

Bruce Staff

Jan & Keith Grantley

1987

Bob English

Alan Bull

Keith Grantley

Eric Stone

Warren Vines

Helen Pawson

Brian Becconsall

Bruce Staff

Sue English

1986

Bob Newbery

Bob English

Eric Stone

Sandi Gavenlock/Sue English

Brian Becconsall

Bruce Staff

1985

Don Cox then Bob Newbery

Mike Greaves S Wright

Bruce Staff

Eric Stone

Ron Sands

Bill O'Rielly

Charlie Graves

Ron Sands

Trevor Nash / A. Castle

1984

Gerald Ashby

Don Cox

Michael Greaves

Eric Stone

Ron Johnson

Bob Newbery / Bruce Staff

Charlie Graves

Ron Sands

Tony Everingham

1983

Geoff Grover

Charlie Graves

Fraser Miller

Eric Stone

Geoff Grover

Bob Newbery / Bruce Staff

Charlie Graves

Ron Sands

Bob Newbury

1982

Bill East

Rick Boyce

Pam Boyce

Ron Sands & Charlie Graves

Ron Sands

1981

Tom Pigdon poss

Pam Boyce

Ken Hose

1980

Tom Pigdon poss

1979

Poss Rod Walduck

1978

Poss Bill Waterfield

1977

M. J. Curley

Murray Armstrong

I. G. Brown

Bill East

Tom Pigdon

Mrs A Dunstan

Peter Hamlin

Ken Hose

1976

Rod Foster

1975

Rod Foster

1974

Bruce Cumming

Frank Gay

Bill East

1973

Bruce Cumming

1972

J Williams

1971

Peter London

1970

Peter London

1969

David Gillman

1968

Len Beioley

1967

Len Beioley

Mrs June Stevens

R. Montgomery

Mrs June Stevens

Committee History